Podsumowanie projektu "Pita Smakowita"

Stowarzyszenie „Kobiet Aktywnych” – Lipiany „Wioska Smaków” zakończyło realizację projektu pn. „Pita Smakowita”.
Projekt realizowany był w ramach programu Działaj Lokalnie we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Wrzosowa Kraina.
W ramach projektu „Pita Smakowita”, który trwał od 01.08.2017 do 02.11.2017 zostały zorganizowane działania:
- festyn „Bałkańskie Święto Pity” , na który w ramach projektu zostały zakupione nagrody rzeczowe oraz puchary w Konkursie ”Na najsmaczniejszą Pitę z dynią”.
- dwukrotnie zostały zorganizowane warsztaty nauki pieczenia Pity, na które w ramach projektu zostały zakupione materiały i produkty na warsztaty. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się wyrabiać ciasto na Pitę bałkańską, zawijać ciasto oraz mogli spróbować różnych rodzajów farszów na słodko oraz na słono. W warsztatach uczestniczyło 60 osób z terenu powiatu bolesławieckiego.
Zarówno impreza „Bałkańskie Święto Pity” jak i warsztaty pieczenia Pity cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego zamierzamy w przyszłości kontynuować te działania, będziemy na bieżąco informować o planowanych imprezach oraz warsztatach.
Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w projekcie oraz za zaangażowanie i cudowną atmosferę pełną pozytywnej energii.